Poznań - Photo Gallery  
Poznań, to jedno z najbardziej niezwykłych miast znajdujących się w Polsce. Jest on stolicą województwa wielkopolskiego, położony nad dwiema rzekami Wartą i Cybiną. Nie wielu Polaków wie, że Poznań jest piątym miastem pod względem wielkości w naszym kraju i siódmym pod względem powierzchni. Według najnowszych danych miasto liczy około 551 627 mieszkańców. Bez wątpienia Poznań jest niezwykłym miejscem, które co roku przyciąga wielu turystów, zarówno z Polski jak i za zagranicy. Turystów do Poznania przyciąga wiele zabytków, które można tam zobaczyć. Zaczynając od Starego Rynku, na którym można znaleźć perłę renesansowej architektury, czyli oczywiście chodzi tu o Ratusz. Kolejnym zabytkiem, które ma podobne znaczenie jest poznańska fara. Zwiedzając Polskę koniecznie musicie umieścić Poznań w planie wycieczki, obok Gdańska, Torunia czy Krakowa.
Poznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeriaPoznań foto galeria
   
poznan_01 poznan_02 poznan_03 poznan_04 poznan_05 poznan_06
poznan_07 poznan_08 poznan_09 poznan_10 poznan_11 poznan_12
poznan_13 poznan_14 poznan_15 poznan_16 poznan_17 poznan_18
poznan_19 poznan_20 poznan_21 poznan_22 poznan_23 poznan_24
poznan_25 poznan_26 poznan_27 poznan_28 poznan_29 poznan_30
poznan_31 poznan_32 poznan_33 poznan_34 poznan_35 poznan_36
poznan_37 poznan_38 poznan_39 poznan_40 poznan_41 poznan_42
Nad Starym Rynkiem możemy podziwiać Zamek Królewski z fragmentami murów obronnych. W najstarszej części miasta znajduje się katedra, która była miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz domniemanym miejscem chrztu Polski. W Poznaniu można podziwiać także liczne kościoły, pałace i zamki.
zabytki w poznaniu
Wielkopolska to jeden z najstarszych regionów Polski, jednakże można tu podziwiać nie tylko zabytki architektury i kultury z pradziejów państwa polskiego,a le przede wszystkim zwiedzać współczesne miejsca godne poznania. Miasto Poznań, będące niejako stolicą całego regionu , jak i województwa wielkopolskiego stanowi centrum biznesu, ośrodek konferencyjny i targowy. Nie rzadko podczas wizyty w Poznaniu, same zabytki w Poznaniu schodzą na drugi plan, jednak miasto ma wiele do zaoferowania turystom, tak z Polski, jak i zagranicy. Piękna przyrodniczo okolica oraz liczne zabytki kulturalne, ciekawa architektura i poznańskie pierniki to symbole Poznania. Poznaniacy to także specyficzna kultura Wielkopolan, znana także jako polska przywara, co wzbudza spore zainteresowanie osób po raz pierwszy będących w Poznaniu. Czystość nadmierna, ale i serdeczność, gościnność niweluje wszelkie negatywne cechy regionalne. Od kilku lat Poznań góruje również dobrą infrastrukturą, posiadając doskonałe połączenie z Niemcami, a i coraz lepszą komunikację ze stolicą kraju. Pomimo mnóstwa zabytków, Poznań znany jest głównie z Poznańskich targów, które napędzają lokalna gospodarkę, a prestiż miasta wzrasta dzięki znaczeniu na arenie również międzynarodowej.